Jest wiele rodzajów pomp ciepła, jedne bardziej, drugie mniej opłacalne.

Montaż jednak wymaga dużego doświadczenia, dlatego należy wynająć firmę, która montuje .

O pompie ciepła w Wikipedii

pompy ciepła gdańsk
Pompa ciepła ? maszyna cieplna wymuszająca przepływ ciepła z obszaru o niższej temperaturze do obszaru o temperaturze wyższej.

Proces ten przebiega wbrew naturalnemu kierunkowi przepływu ciepła i zachodzi dzięki dostarczonej z zewnątrz energii mechanicznej (w pompach ciepła sprężarkowych) lub energii cieplnej (w pompach absorpcyjnych). Pompy ciepła najczęściej mają zastosowanie w: gospodarstwach domowych (chłodziarki, zamrażarki), przetwórstwie spożywczym (chłodnie, zamrażalnie, fabryki lodu), klimatyzacji pomieszczeń (chłodzenie pomieszczeń), chłodnictwie, ogrzewaniu pomieszczeń ciepłem pobieranym z otoczenia (z gruntu, zbiorników wodnych lub powietrza). podgrzewaniu wody użytkowejŹródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Pompa_ciepła

Nowatorskie rozwiązania w dziedzinie ogrzewnictwa

Od kilku lat wielką popularnością wśród osób rozpoczynających budowę domu cieszą się wszelkie instalacje ogrzewnicze pozwalające nie tylko na zaoszczędzenie pieniędzy przeznaczanych na ogrzewanie własnego domu, ale również korzystnych z punktu widzenia ochrony środowiska. Pompy ciepła czy instalacje rekuperacji stają się również coraz bardziej popularne w obiektach budowlanych innych, niż domy jednorodzinne.

Często korzystają z nich również ludzie planujący modernizację instalacji ogrzewniczej w domu czy budynku innego rodzaju.

Nic więc dziwnego, że tego rodzaju usługi stają się z roku na rok coraz tańsze i powszechniejsze a firm zajmujących się montażem tego typu instalacji ciągle przybywa.

Pompy ciepła ? dlaczego warto?

pompy ciepła gdańsk Wiele czynników wpływa na to, że w ostatnich latach alternatywne sposoby na ogrzewanie pomieszczeń stają się coraz bardziej popularne.
Olbrzymi wpływ ma na to między innymi świadomość społeczna odnośnie możliwości wykorzystania innowacyjnych technologii.
Kluczowa jest również często oszczędność, która zazwyczaj towarzyszy tego rodzaju instalacjom.
Eksperymenty wykazują, że pompy ciepła czy rekuperatory pozwalają na znaczące zmniejszenie wydatków, które trzeba przeznaczyć na ogrzewanie pomieszczeń.

Te pomysłowe urządzenia wpływają na to, że ogrzanie pomieszczenia przez sieć ogrzewniczą jest łatwiejsze.

Niestety, jak dotąd te inwestycje wiążą się jednak z dość dużymi nakładami finansowymi, co zniechęca sporą część osób zainteresowanych tym tematem..

Dodane: 25-10-2016 07:33

Tagi: usługi dom gdańsk ogrzewanie pompy ciepła

Widok do druku:

pompy ciepła gdańsk