Cytat z Wiki o komputerach domowych

Komputer domowy ? mikrokomputer przewidziany do zastosowań domowych (gry komputerowe, multimedia, rozrywka), zazwyczaj o uproszczonej konstrukcji w stosunku do typowego komputera osobistego, ale z dobrymi możliwościami multimedialnymi. Wczesne komputery osobiste, takie jak IBM PC z 1981 roku, rzadko były używane w zastosowaniach domowych - ich cena była wysoka, a możliwości graficzne i dźwiękowe niewystarczające.
Specjalne domowe modele komputerów PC, np.
IBM PCjr (1984), też nie zdobyły wtedy dużej popularności.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Komputer_domowy

Wady w laptopach

Laptopy niedługo kompletnie wyprą komputery stacjonarne, jednak poza licznymi zaletami w użytkowniku, te komputery przenośne mają kilka wad, w tym konstrukcyjnych i wynikających z niedopracowania przez producentów.

Częstą bolączką laptopów są systemy chłodzące, zazwyczaj jest to jeden wiatraczek oraz chłodzenie pasywne. Kolejną sprawą są słabe obudowy i zawiasy łączące korpus sprzętu z jego klapą.

W tych miejscach bardzo często dochodzi do problemów w postaci pęknięć i złamań, nawet przy normalnym użytkowaniu.
Można tego jeszcze trochę wymienić, niemniej jednak to są najczęstsze usterki w komputerach przenośnych.

Części komputerowe

Sercem komputera jest procesor, ale prawda jest taka, że bez innych komponentów żaden sprzęt komputerowy nie będzie działał poprawnie.
Dlatego nawet mała awaria jednej z części komputerowych potrafi przysporzyć dużo problemów. Kluczem do naprawy jest dobra diagnoza w serwisie komputerowym. Wymiana części na ślepo nigdy nie jest dobrym pomysłem i nie powinno się tego robić. Takie same efekty może dać wiele różnych awarii, dla przykładu nie uruchamianie się komputera może być spowodowane awarią procesora, karty graficzne albo pamięci RAM.
Każda z tych części jest dość droga i wymieniając jedna po drugiej możemy wydać pieniądze o równowartości nowego komputera..
Dodane: 06-01-2017 04:21

Tagi: serwis komputerowy informatyka szczecin obsługa firm

Widok do druku:

Drukuj