Mop został odkryty ponad 200 lat temu, ale człowiekowi udało się go oswoić zaledwie pół wieku temu.
Z wielką siłą spadały na stopy i nogi wrogów, miażdżąc je przeraźliwie.
W skutek tego, z kości pozostawały ości.
W 1345, mopy rozpętały kolejną wojnę z ludźmi o niedogodne warunki ich pobytu w ludzkich mieszkaniach. Wszakże, po I wojnie było dużo strat i ludzie zostali uznani za gatunek zagrożony wyginięciem, bez większych sporów podpisali z mopami kontrakt, zwany Pierwszym Kontraktem Mopolistycznym. W Pierwszym Kontrakcie Mopolistycznym zawarte były informacje tj: ? Mopy będą miały osobne pomieszczenia, lub kąty, w których znajdować się będzie czyste, czerwone lub niebieskie wiadro, z niewielką gąbką i żółtą szmatą. ? Mop i człowiek są równi wobec siebie względem praw. ? Mop może ukarać człowieka, spadając mu z całej siły na: stopy; plecy; brzuch; inne części ciała nieosłonięte ubraniem.Nieśmiały, rzadko dostępny, ujawniał swoje prawdziwe oblicze dopiero, gdy znajdował się w swoim żywiole.
Jego największa pasją jest zmywanie podłogi.
Przedstawiając swoją sytuację ? a więc na przykład to, że we wtorek i czwartek byłybyśmy dyspozycyjne ? umożliwiamy sobie dostosowanie grafiku do naszych potrzeb.
Dokładnie realizując powierzone nam zlecenia w dosyć spokojny sposób uzyskujemy dodatkowe pieniądze, a praca sprawia nam przyjemność.Detergenty sole sodowe estrów kwasu siarkowego z wyższymi alkoholami (np.
laurylosiarczan sodu) związki lub ich mieszaniny, które stanowią aktywny czynnik wszelkich środków czystości, takich jak szampony, proszki do prania, płyny do mycia naczyń, środki do mycia naczyń w zmywarkach itd. Czasami przez "detergenty" rozumie się wszelkie środki czyszczące jako takie.
W przemyśle środków czystości rozgranicza się jednak wyraźnie "detergenty właściwe" - w sensie pierwszej definicji oraz pozostałe składniki środków czyszczących - takie jak nabłyszczacze, dodatki koloryzujące, dodatki zapachowe, odżywcze, antystatyczne, wybielające itp. Detergenty utożsamia się czasem z surfaktantami, co jednak nie jest poprawne, gdyż nie wszystkie detergenty działają jak surfaktanty i nie wszystkie surfaktanty są stosowane jako detergenty. Detergenty "czyszczą" dzięki temu, że działają na brud/nieczystości na następujące sposoby: zachowują się jak surfaktanty - ułatwiając mieszanie się brudu z wodą (lub innym rozpuszczalnikiem) ułatwiają zwilżanie mytych powierzchni zmieniają pH powierzchni, co prowadzi do zrywania wiązań wodorowych którymi brud jest związany z powierzchnią lub zmiana pH prowadzi do rozkładu substancji tworzących brud obniżają twardość wody, dzięki czemu woda lepiej zwilża powierzchnię i łatwiej rozpuszczają się w niej związki jonowe, tworzące brud rozkładają brud poprzez reakcję utlenienia działają enzymatycznie poprzez katalizowanie reakcji prowadzących do rozkładu cząsteczek organicznych tworzących brud działają pianotwórczo - zwiększając powierzchnię styku brudu ze środkiem myjącym Liczba związków chemicznych stosowanych jako detergenty jest bardzo duża i ciągle poszukuje się nowych.
Skład detergentów stosowanych w danym środku czyszczącym wynika z faktu co ma być myte, czym to coś jest zwykle zanieczyszczone oraz jak ma się odbywać proces mycia. Np: detergentem do czyszczenia szkła laboratoryjnego jest chromianka lub roztwór wodorotlenku potasu w etanolu.Stąd do ręcznego mycia naczyń stosuje się dużo mniej skuteczne detergenty oparte na łagodnych, nie uszkadzających dłoni surfaktantach pianotwórczych.
Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Detergenty.